Libri i Besimeve Fetare

2500 L

Categories: SKU: 9789928240712

A ka vetëm një Zot? Pse duhet të vuajnë njerëzit? Çfarë ndodh mbasi vdesim? Miliarda njerëz në mbarë botën e gjejnë kuptimin e jetës te feja, por cilat janë idetë që i mbështesim këto besime dhe si janë zhvilluar ato? I shkruar me një gjuhë të thjeshtë e të kuptueshme për të gjithë. Libri i besimeve fetare parashtron gjithë besimet e mëdha të botës me shpjegime të shkurtra e të sakta dhe me ilustrime të mrekullueshme që analizojnë parimet themelore të doktrinave fetare. Cilido qoftë interesi juaj për të kuptuar shumëllojshmërinë e besimeve dhe të koncepteve që i lidhin me njëra-tjetrën. Libri i besimeve fetare do t’ju ngjallë kureshtjen dhe do t’ju mbajë të lidhur nga fillimi deri në fund.

Kopertina:

E fortë

Përmasat:

200 x 240 mm

Nr. i faqeve:

352

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Libri i Besimeve Fetare”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm