Libri im i parë për natyrën

1000 L

Categories: SKU: 9789928287298

Ky libër interesant flet vetëm për natyrën, e cila gjendet kudo rreth nesh. Që ta zbuloni si duhet botën e gjallë, duhet të shfletoni librin, i cili është i ndarë në katër kapituj: Bimët, Insektet, Shpendët, Kafshët. Secili prej këtyre kapitujve ka gjashtë tema, të ilustruara me figura të mëdha e shumëngjyrëshe, ashtu siç është edhe formati i vetë librit. Në to do të mësoni si zhvillohen farat, përse disa insekte janë vija-vija, si jetojnë pinguinët, pse kameleonët ndryshojnë ngjyrë dhe shumë kuriozitete të tjera. Po ashtu, mund të bëni edhe një lojë “kukafshehtas”. Në çdo panoramë, përveç njërës, është fshehur nga një mollëkuqe. Përpiquni t’i gjeni!

Kopertina:

E fortë

Përmasat:

240 x 350 mm

Nr. i faqeve:

64

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Libri im i parë për natyrën”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm