Aventurat e Kokëkashtës

nga Stavri Pone

1000 L

Categories: SKU: 9789928349576

Romani “Aventurat e Kokëkashtës”, fitues i çmimit “Penda e Argjendtë”, është ndër më të njohurit dhe ndër më
të mirët në letërsinë shqipe për fëmijë.

Ky libër vjen sërish për lexuesin e vogël, i ripunuar prej autorit. Kokëkashta është një dordolec që rojtari Gjon e krijoi për të ruajtur arat e mbjella me grurë. Fëmijëve fillimisht iu duk si robot, pasi ai u kthye e u bë si qenie e gjallë. Në këtë libër do të njiheni me aventurat e pafundme të Kokëkashtës dhe mikut të tij, Hikut, për të gjetur Qytetin e Mrekullive, sipas premtimeve të Gishtos. A e gjejnë, vallë?

Kopertina:

E fortë

Përmasat:

140 x 207 mm

Nr. i faqeve:

16

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Aventurat e Kokëkashtës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm