Dhëmbi i bardhë

1000 L

Categories: SKU: 9789928003805

Hapësira të pamasa bore, pyje të dendur e të vetmuar: ja bota e Dhëmbit të Bardhë. Këtu, jeta për qenin-ujk, është një luftë e përhershme me urinë, duhet të vrasë që të mos e vrasin, është një betejë e pamëshirshme kundër kafshëve të të njëjtit lloj, por edhe një lojë dinake kundër keqtrajtimeve të njeriut. Dhëmbi i Bardhë duket sikur njeh vetëm urrejtjen dhe mosbesimin… apo te ai ka vend edhe për ndjenja si dashuria dhe bujaria?

Viti i botimit:

2019

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

292

Përkthyes:

Çlirim Mukli

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Dhëmbi i bardhë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm