Enciklopedia e Tokës

1200 L

Categories: SKU: 9789928287267

“Enciklopedia e Tokës” ju ndihmon të kuptoni se pse planeti ynë është i papërsëritshëm. Në të do të gjeni përgjigje për të gjitha pyetjet që ju lindin për planetin ku jetojmë. Shpjegimet janë të qarta dhe pamjet mahnitëse. Këtë enciklopedi e bëjnë të veçantë edhe këndet me rubrikat e shkurtra: “Test i shpejtë”, “Test pamor” dhe “E vërtetë apo e gabuar”, përmes të cilave mund të matni njohuritë tuaja. Po ashtu, në fund të librit, me anë të disa pyetjeve të posaçme, mund të testoni edhe shokët tuaj. Përgjigjet i keni po aty. Në këtë mënyrë, ju mësoni duke bashkëvepruar edhe me të tjerë, prandaj “Enciklopedia e Tokës”, ashtu si edhe të tjera të këtij lloji, u vjen në ndihmë projekteve shkollore.

Kopertina:

E fortë

Përmasat:

230 x 280 mm

Nr. i faqeve:

46

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Enciklopedia e Tokës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm