Gjashtë shëtitje në pyjet e tregimtarisë

700 L

Categories: SKU: 9789994346332

Gjashtë leksione, mbajtur nga Umberto Eco në vitet ’90 në Universitetin e Harvardit. Në këtë libër, Eco-ja ndan me ne Sekretin e Jetës si lexues – dashurinë e tij për Rosela O’Harën, për Silvinë e Nervalit, për Kësulëkuqen, Agata Kristin, Agjentin 007 dhe gjithë të dashurat e tij. Shohim, dëgjojmë dhe ndiejmë Umberto Eco-n, ndërsa na rrëfen se si letërsia përzihet me jetën dhe jeta me letërsinë.

 

 

Nga i njëjti autor

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

183

Përkthyes:

Diana Kastrati

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Gjashtë shëtitje në pyjet e tregimtarisë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm