Taro: Një roman i vërtetë

nga Minae Mizumura

1800 L

Categories: SKU: 9789928064011

Në një tjerrje narrative që rastësia deshi të ishte e ngjashme me atë të “Wuthering Heights” (Lartësitë e stuhishme) të shkrimtares Emili Brontë, historia rrëfehet nga Fumiko, shërbëtorja e lënduar në dashuri që mbron të dashuruarit.

Në Shtetet e Bashkuara, në vitet 1960, e reja Minae Mizumura takon Taron, një djalë të ri të çuditshëm që kishte zbarkuar në Nju-Jork pa asnjë kacidhe në xhep. Rrugët e tyre do të kryqëzohen përsëri dhe jeta e Taros do të përfshihet pak nga pak në atë të autores…

Nga takimi i tyre, që është një histori e vërtetë, lind një roman i vërtetë. Jetim dhe i varfër, Taro pritet nga një familje aristokrate, ku bëhet shërbëtor.

Mes Jokos, njërës prej të vajzave të rejave të shtëpisë, dhe tij rritet dashuria, dashuri e pamundur, nga takimet te ndarjet deri te drama në mal dhe në borë.

Viti i botimit:

2024

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

691

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Taro: Një roman i vërtetë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm