9 nëntori

1200 L

Categories: , SKU: 9789928338419

M’u deshën katër vjet për ta dashuruar atë. Po vetëm katër faqe për ta urryer.

Një ditë para se të shpërngulet në një qytet të ri, Falona njihet me Benin, një djalë që aspiron të bëhet shkrimtar. Tërheqja e tyre e menjëhershme bën që ta kalojnë bashkë ditën e saj të fundit në Los Anxhelos.

Jeta e saj e qetë dhe e padukshme do të kthehet në frymëzimin e Benit për librin e tij. Në vitet që do të pasojnë, mes marrëdhëniesh dhe trazirash të ndryshme në jetën e secilit, ata do të takohen rregullisht një herë në vit, në të njëjtën datë… deri kur Falona të fillojë të dyshojë në sinqeritetin e Benit për lidhjen e tyre.

A mundet një histori e tillë të quhet histori dashurie, edhe pse përfundon me thyerje zemrash?

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

290

Përkthyes:

Mesila Kërkeshi

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “9 nëntori”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm