Përrallëza klasike me pop-up: Libri i xhunglës

300 L

Categories: SKU: 9789928349682

Ky libër është pjesë e serisë “Përrallëza klasike me pop-up”, që përmban 8 tituj: “Libri i xhunglës”, “Bambi”, “Njëbrirëshi i bardhë”, “Kësulëkuqja” , “Borëbardha”, Rosaku i shëmtuar”, “Tre derrkucët”, “Ana dhe njëbrirëshi”.

Ju Mund ta dini historinë e Mouglit, birit të njeriut, që u rrit në xhungël me këlyshët e vegjël të ujqërve, që u bë mik për kokë me panterën Bagera dhe ariun Balu e që pastaj na iu hap punë me majmunët e sidomos me tigrin Sher Khan… Po, mund ta keni parë nëpër filma vizatimorë ose ta keni lexuar nëpër libra. Po këtu, në këtë libër gjithë historinë e shijoni ndryshe, sepse figurat e ngjarjet kërcejnë e dalin prej fletëve e çdo gjë duket si një teatër në miniaturë.

Kopertina:

E Fortë

Përmasat:

140 x 190 mm

Nr. i faqeve:

10

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Përrallëza klasike me pop-up: Libri i xhunglës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm