Atlas historik i botës

1600 L

Categories: SKU: 9789995670405

Ky atlas i mrekullueshëm është një panoramë e gjallë dhe magjepsëse e qytetërimit njerëzor përgjatë epokave. Falë informacioneve për qytetërimet, perandoritë, besimet fetare dhe figurat e njohura, në të do të gjeni një udhëzues piktoresk të së shkuarës. I ndarë në katër kapituj, me më shumë se 60 harta të përgatitura me dorë dhe piktura plot ngjyra, ai shqyrton periudha kyçe të historisë në botën antike, mesjetare, në epokën e eksplorimeve, si dhe në atë moderne të industrializimit, duke përshkruar luftëra, marrëdhënie diplomatike dhe çështje thelbësore që kanë çuar përpara apo kanë ndryshuar rrjedhën e historisë botërore.

Kopertina:

E fortë

Përmasat:

250 x 310 mm

Nr. i faqeve:

190

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Atlas historik i botës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm