Kapiten Brekushi 8 dhe telashi qesharak i krijesave të oturakut të purpurt

700 L

Categories: SKU: 9789928005953

Kanë lajthitur krejtësisht nga trutë Xhorxhi dhe Haroldi?

Oturaku i Purpurt i tyre, që i bën të udhëtojnë në kohë, i ka çuar në një vend ku mësuesit janë gjithnjë të mirë, mensa shërben ushqim të shijshëm dhe drejtori i shkollës, zoti Krap, mendon se ata janë djem zbavitës. Por diçka shkon shumë, por shumë keq…

Dhe shkon edhe më keq kur pterodaktili i djemve, Biskota, bashkë me Zulunë, Miun Bionik, grabiten nga binjakët-e-ligj që u ngjajnë si dy pika uji Xhorxhit dhe Haroldit. Tani, Xhorxhi dhe Haroldi duhet të përballen me armiqtë e tyre më të zgjuar: VETEN E TYRE!

Zbuloni librat e tjerë të serisë

Viti i botimit:

2023

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

172

Përkthyes:

Nikolla Langore

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Kapiten Brekushi 8 dhe telashi qesharak i krijesave të oturakut të purpurt”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm