Kapiten Brekushi 9 dhe kthimi tmerrues i tipit tingpantallonit

900 L

Categories: SKU: 9789928005960

Kur i takuam për herë të fundit Xhorxhin dhe Haroldin, ata po i çonin në burg, ku do të qëndronin deri në fund të jetës.

Ç’mund të ishte më keq?

Po sikur t’i nxirrte nga burgu një tiran që udhëton në kohë dhe quhet Tipi Tingpantalloni!

Tani, djemtë janë kthyer pas në kohë, në ditët e shkujdesura të kopshtit të fëmijëve, kur gjëja më e frikshme me të cilën duhet të përballen nuk janë zonjat aliene të mensës por një kokorroç i klasës së gjashtë me emrin Kiper Krap, nipi i drejtorit torollak të shkollës së tyre.

Dhe ngaqë Xhorxhi e Haroldi e shpikin Kapiten Brekushin vetëm kur shkojnë në klasën e katërt, këta kalamaj të zgjuar kopshti duhet të mbështeten vetëm në forcat e tyre. A do të mjaftojë truri i tyre për të mposhtur atë kokorroçin?

Zbuloni librat e tjerë të serisë

Viti i botimit:

2023

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

300

Përkthyes:

Nikolla Langore

Botues:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Kapiten Brekushi 9 dhe kthimi tmerrues i tipit tingpantallonit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm